Sebastian Wiewióra po pierwszym treningu

Sebastian Wiewióra po pierwszym treningu

czwartek, 04 sierpień 2016 08:36

We wtorek futsalowa drużyna Piasta Gliwice rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Nazwa Piast po raz pierwszy pojawi się w futsalowych tabelach. Drużyna w 100 procentach będzie jednak składać się z zawodników, którzy mają za sobą już grę w Futsal Ekstraklasie. jak to zazwyczaj bywa pierwsze zajęcia miały charakter „rozruchowy”

- Wiadomo, ten pierwszy trening zawsze ma charakter trochę luźniejszy. Nie mniej jednak po rozgrzewce była wstawka biegowo-motoryczna, zakończona wewnętrzną gierką – mówi Sebastian Wiewióra.

Zawsze największym zmartwieniem trenerów na początku przygotowań jest kondycja podopiecznych. W jakiej formie wrócili zawodnicy z urlopów?

- Jeżeli chodzi o wagę, to jest ok. Widać jednak różnicę między chłopakami. Niektórzy zapuścili się dość mocno. To było widać. Będą musieli teraz więcej popracować – zauważa szkoleniowiec.    

Zespół, który będzie reprezentował Gliwice w najwyższej klasie rozgrywkowej popularniej halówki został oparty na gracach GAF i Nbitu, ale też doszli zawodnicy z AZS UŚ Katowice i Gwiazdy Ruda Śląska.

- Taka też była nasza koncepcja i cel, aby zespół tworzyli zawodnicy z Gliwic i pobliskich miast. Drużynę uzupełnią chłopaki z Ukrainy, którzy jednak też będą mieszkać w Gliwicach – przekonuje Wiewióra.  

trening futsal

Cześć z zawodników, którzy będą tworzyć Piasta już ze sobą grało, ale generalnie będzie to zupełnie nowy zespół.

- Z boiska znają się wszyscy i nie ma znaczenia czy grali razem czy przeciwko sobie w innych drużynach. Zresztą już na pierwszym treningu atmosfera była fajna i mam nadzieje, ze tak będzie cały sezon – mówi trener Piasta.

Nie mniej jednak niewiele czasu będzie miał sztab szkoleniowy na zgranie tej ekipy. Ekstraklasa rusza już za półtora miesiąca.

- Rzeczywiście czasu nie jest za dużo, ale liczę na to, że zawodnicy bardzo poważnie podejdą do tematu i zdążymy na początek sezonu, aby to wszystko zgrać. Inaczej jest, kiedy ma się zespół już zmontowany, a trzeba dokonać w nim kilku korekt. My tymczasem mamy taką sytuację, że zebraliśmy zawodników z czterech klubów, którzy teraz szybko muszą znaleźć ze sobą pełne zrozumienie – przyznaje Sebastian Wiewióra.

Kadra juz liczy 16 zawodników z pola plus dwóch bramkarzy, a jeszcze nie jest zamknięta.

- Jak na futsal rzeczywiście kadra jest bardzo szeroka. Jeśli chodzi o zawodników z pola, to być może jeszcze jeden do nas dojdzie, ale to się okaże pod koniec sierpnia. Mamy też dwóch dobrych bramkarzy, jednak potrzebujemy trzeciego, bo jak któryś z tej dwójki wypadnie choćby z treningu, to już będzie spory problem, nie mówiąc o meczu.

Najstarszym piłkarzem w drużynie będzie Robert Satora, najmłodszym Sebastian Szadurski. Pierwszy ma 36 lat, drugi 18.

Liczę na obu. „Sati” to bardzo ambitny zawodnik. Będzie trenował i jak wygra rywalizację z młodszymi, to będzie dostawał szansę. W przypadku Szadurskiego jest podobnie. Musi udowodnić, że zasługuje na grę w pierwszym zespole – zaznacza Wiewióra.

Piast Gliwice będzie grał w hali na Jasnej. To bardzo nowoczesny i stworzony do futsalu obiekt, ale o zupełnie innym podłożu niż miała okazję grać większość zawodników Piasta.  

- Rzeczywiście dla niektórych na początku trochę było nieswojo, bo jednak ostatnie półtora roku trenowaliśmy na Łabędziu. Nawierzchnia jest inna, jak wiemy w Łabędach był parkiet, a tu specjalna „guma”. Zawodnikom, którzy przyszli do nas z GAF to oczywiście nie przeszkadza, reszta musi się do tego szybko dostosować, ale mam nadzieję, że w meczach mistrzowskich to będzie nasz atut. Nie mniej jednak warunki są bardzo dobre – podsumowuje na koniec Sebastian Wiewióra.

źródło: Biuro prasowe Piast Gliwice Futsal

Tabela

Nazwa zespołu
M BR PKT
1 Gatta Zduńska Wola 22 90 - 49 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 71 - 50 45
3 Rekord Bielsko - Biała 22 75 - 49 44
4 Red Devils Chojnice 22 78 - 51 37
5 FC Toruń 22 61 - 50 35
6 Nbit Gliwice 22 53 - 74 29
7 Red Dragons Pniewy 22 49 - 59 26
8 Gaf Omega Gliwice 22 50 - 57 26
9 Euromaster Chrobry Głogów 22 52 - 63 26
10 Clearex Chorzów 22 53 - 58 23
11 AZS UŚ Katowice 22 50 - 75 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 41 - 88 9

Najlepsi strzelcy

11 Przemysław Dewucki
7 Taras Tarasovych
6 Tomasz Starowicz
6 Michał Cygnarowski
6 Robert Satora