Terminarz i nowy system rozgrywek

Terminarz i nowy system rozgrywek

czwartek, 07 lipiec 2016 12:39

Znamy już terminarz Futsal Ekstraklasy na sezon 2016/17. Runda zasadnicza rozpocznie się w trzeci weekend września, a zakończy 22 kwietnia.

Po rundzie zasadniczej sezonu 2016/17 tabela Futsal Ekstraklasy podzielona zostanie na dwie grupy: mistrzowską (6 drużyn) i spadkową (6 drużyn). W każdej z tych grup punkty zredukowane będą o połowę, a zespoły rozegrają dodatkowe 5 spotkań. Najlepsza drużyna (z górnej tabeli) zdobędzie tytuł Mistrza Polski, a dwie najsłabsze (z tej dolnej tabeli) opuszczą Futsal Ekstraklasę. Dodatkowo trzeci zespół od końca czekać będzie tzw. baraż.

To zdecydowanie przedłuży sezon dla wszystkich drużyn, co od dłuższego czasu postulowali trenerzy i sami zawodnicy.

Udziałowcy Futsal Ekstraklasy sugerowali się systemem obowiązującym w piłce trawiastej i nie ukrywają, że chcą, aby Futsal pod względem atrakcyjności małymi krokami zbliżał się do dużej piłki.

Piast Gliwice rozpocznie rywalizację od wyjazdowego spotkania z AZS Uniwersytet Gdański. To beniaminek Futsal Ekstraklasy. Już w drugiej kolejce gliwiczanie podejmować będą aktualnego mistrza Polski – Gattę Zduńska Wola.

Kolejka I - 17-18 września 2016
Gatta Active Zduńska Wola - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Red Devils Chojnice - AZS UŚ Katowice
AZS Uniwersytet Gdański - Piast Gliwice
Red Dragons Pniewy - Clearex Chorzów
Pogoń 04 Szczecin - Solne Miasto Wieliczka
FC Toruń - Rekord Bielsko-Biała

Kolejka II - 17-18 września 2016
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - AZS UŚ Katowice
Piast Gliwice - Gatta Active Zduńska Wola
Clearex Chorzów - Red Devils Chojnice
Solne Miasto Wieliczka - AZS Uniwersytet Gdański
Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy
Pogoń 04 Szczecin - FC Toruń

Kolejka III - 1-2 października 2016
Piast Gliwice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
AZS UŚ Katowice - Clearex Chorzów
Gatta Active Zduńska Wola - Solne Miasto Wieliczka
Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała
AZS Uniwersytet Gdański - FC Toruń
Red Dragons Pniewy - Pogoń 04 Szczecin

Kolejka IV - 15-16 października 2016
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Clearex Chorzów
Solne Miasto Wieliczka - Piast Gliwice
Rekord Bielsko-Biała - AZS UŚ Katowice
FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola
Pogoń 04 Szczecin - Red Devils Chojnice
AZS Uniwersytet Gdański - Red Dragons Pniewy

Kolejka V - 22-23 października 2016
Solne Miasto Wieliczka - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała
Piast Gliwice - FC Toruń
AZS UŚ Katowice - Pogoń 04 Szczecin
Gatta Active Zduńska Wola - Red Dragons Pniewy
Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański

Kolejka VI - 29 października 2016
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Rekord Bielsko-Biała
FC Toruń - Solne Miasto Wieliczka
Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów
Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice
AZS Uniwersytet Gdański - AZS UŚ Katowice
Gatta Active Zduńska Wola - Red Devils Chojnice

Kolejka VII - 13 listopada 2016
FC Toruń - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Rekord Bielsko-Biała - Pogoń 04 Szczecin
Solne Miasto Wieliczka - Red Dragons Pniewy
Clearex Chorzów - AZS Uniwersytet Gdański
Piast Gliwice - Red Devils Chojnice
AZS UŚ Katowice - Gatta Active Zduńska Wola

Kolejka VIII - 19-20 listopada 2016
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Pogoń 04 Szczecin
Red Dragons Pniewy - FC Toruń
AZS Uniwersytet Gdański - Rekord Bielsko-Biała
Red Devils Chojnice - Solne Miasto Wieliczka
Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów
AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice

Kolejka IX - 26-27 listopada 2016
Red Dragons Pniewy - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Pogoń 04 Szczecin - AZS Uniwersytet Gdański
FC Toruń - Red Devils Chojnice
Rekord Bielsko-Biała - Gatta Active Zduńska Wola
Solne Miasto Wieliczka - AZS UŚ Katowice
Clearex Chorzów - Piast Gliwice

Kolejka X - 03 grudnia 2016
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - AZS Uniwersytet Gdański
Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy
Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń 04 Szczecin
AZS UŚ Katowice - FC Toruń
Piast Gliwice - Rekord Bielsko-BiałaClearex Chorzów - Solne Miasto Wieliczka

Kolejka XI - 10-11 grudnia 2016
Red Devils Chojnice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
AZS Uniwersytet Gdański - Gatta Active Zduńska Wola
Red Dragons Pniewy - AZS UŚ Katowice
Pogoń 04 Szczecin - Piast Gliwice
FC Toruń - Clearex Chorzów
Rekord Bielsko-Biała - Solne Miasto Wieliczka
Kolejka XII - 7-8 stycznia 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Gatta Active Zduńska Wola
AZS UŚ Katowice - Red Devils Chojnice
Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Gdański
Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy
Solne Miasto Wieliczka - Pogoń 04 Szczecin
Rekord Bielsko-Biała - FC Toruń

Kolejka XIII - 14-15 stycznia 2017
AZS UŚ Katowice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice
Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów
AZS Uniwersytet Gdański - Solne Miasto Wieliczka
Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała
FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin

Kolejka XIV - 21-22 stycznia 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Piast Gliwice
Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice
Solne Miasto Wieliczka - Gatta Active Zduńska Wola
Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice
FC Toruń - AZS Uniwersytet Gdański
Pogoń 04 Szczecin - Red Dragons Pniewy

Kolejka XV - 4-5 lutego 2017
Clearex Chorzów - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Piast Gliwice - Solne Miasto Wieliczka
AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała
Gatta Active Zduńska Wola - FC Toruń
Red Devils Chojnice - Pogoń 04 Szczecin
Red Dragons Pniewy - AZS Uniwersytet Gdański

Kolejka XVI - 18-19 lutego 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Solne Miasto Wieliczka
Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów
FC Toruń - Piast Gliwice
Pogoń 04 Szczecin - AZS UŚ Katowice
Red Dragons Pniewy - Gatta Active Zduńska Wola
AZS Uniwersytet Gdański - Red Devils Chojnice

Kolejka XVII - 4-5 marca 2017
Rekord Bielsko-Biała - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Solne Miasto Wieliczka - FC Toruń
Clearex Chorzów - Pogoń 04 Szczecin
Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy
AZS UŚ Katowice - AZS Uniwersytet Gdański
Red Devils Chojnice - Gatta Active Zduńska Wola

Kolejka XVIII - 18-19 marca 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - FC Toruń
Pogoń 04 Szczecin - Rekord Bielsko-Biała
Red Dragons Pniewy - Solne Miasto Wieliczka
AZS Uniwersytet Gdański - Clearex Chorzów
Red Devils Chojnice - Piast Gliwice
Gatta Active Zduńska Wola - AZS UŚ Katowice

Kolejka XIX - 25-26 marca 2017
Pogoń 04 Szczecin - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
FC Toruń - Red Dragons Pniewy
Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Gdański
Solne Miasto Wieliczka - Red Devils Chojnice
Clearex Chorzów - Gatta Active Zduńska Wola
Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice

Kolejka XX - 1-2 kwietnia 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Red Dragons Pniewy
AZS Uniwersytet Gdański - Pogoń 04 Szczecin
Red Devils Chojnice - FC Toruń
Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała
AZS UŚ Katowice - Solne Miasto Wieliczka
Piast Gliwice - Clearex Chorzów

Kolejka XXI - 15 kwietnia 2017
AZS Uniwersytet Gdański - KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice
Pogoń 04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola
FC Toruń - AZS UŚ Katowice
Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Solne Miasto Wieliczka - Clearex Chorzów

Kolejka XXII - 22 kwietnia 2017
KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Red Devils Chojnice
Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Gdański
AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy
Piast Gliwice - Pogoń 04 Szczecin
Clearex Chorzów - FC Toruń
Solne Miasto Wieliczka - Rekord Bielsko-Biała

źródło: Biuro prasowe Piasta Gliwice/futsalekstraklasa.pl

Tabela

Nazwa zespołu
M BR PKT
1 Gatta Zduńska Wola 22 90 - 49 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 71 - 50 45
3 Rekord Bielsko - Biała 22 75 - 49 44
4 Red Devils Chojnice 22 78 - 51 37
5 FC Toruń 22 61 - 50 35
6 Nbit Gliwice 22 53 - 74 29
7 Red Dragons Pniewy 22 49 - 59 26
8 Gaf Omega Gliwice 22 50 - 57 26
9 Euromaster Chrobry Głogów 22 52 - 63 26
10 Clearex Chorzów 22 53 - 58 23
11 AZS UŚ Katowice 22 50 - 75 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 41 - 88 9

Najlepsi strzelcy

11 Przemysław Dewucki
7 Taras Tarasovych
6 Robert Satora
6 Michał Cygnarowski
6 Tomasz Starowicz